Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: III liga koszykówki: Udany rewanż z Zastalem

Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 8:02
Autor: PAW
Koszykarze Górnika zrewanżowali się rezerwom Zastalu Zielona Góra i pokonali rywali 90–71.

Pierwsza kwarta w wykonaniu Górników była po prostu fatalna. Nasi grali bardzo źle w defensywie i nie potrafili też skutecznie kończyć akcji. Efekt takiej postawy mógł być tylko jeden. Goście z Zielonej Góry po 10 minutach prowadzili różnicą 13 punktów. Druga kwarta wyglądała już zupełnie inaczej. Wałbrzyszanie zdecydowanie poprawili obronę, a przez to też łatwiej grało się im w ataku. Dzięki skutecznym akcjom Murzacza i Myślaka przewaga Zastalu topniała, a po 20 minutach Górnik prowadził 39-36.

Trzecie kwarta była dość wyrównana, choć Górnikowi udało się odskoczyć na kolejnych kilka punktów (62-55). Zastal grał bardzo ambitnie i wydawało się, że w czwartej kwarcie nie zabraknie emocji. Stało się jednak inaczej, bowiem w ostatnich 10 minutach Górnik kontrolował wydarzenia na parkiecie i z minuty na minutę powiększał przewagę, która wraz z końcową syreną sięgnęła blisko 20 punktów.

KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – Zastal II Zielona Góra 90-71 (14-27, 25-9, 23-19, 28-16)

Górnik: Murzacz 24, Myślak 23, Stochmiałek 15, Wieczorek 8, Borzemski 7, Buczyniak 6, Fedoruk 5, Narnicki 2, Kondratowicz 0, Marcin Ciuruś 0.