Chodzież: Sparingowa potyczka dla Arki Gdynia

Piątek, 8 lipca 2011, 1:46
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 1:12
Autor: MDvR
Zespół Górnika PWSZ Wałbrzych przegrał 2:4 z Arką Gdynia w meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu przygotowawczego w Chodzieży. Był to pierwszy poważny sprawdzian biało–niebieskich przed zbliżającą się rundą jesienną II–ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy już w 7 min. objęli prowadzenie. Podczas rzutu rożnego najwięcej zimnej krwi pod wałbrzyską bramką zachował Więzik pokonując stojącego w naszej bramce Jaroszewskiego. Pół godziny później do wyrównania doprowadził Morawski pewnie wykorzystując jedenastkę. Górnicy poszli za ciosem, próbując zdobyć kolejne bramki, w 45 min. nadziali się jednak na zabójczą kontrę ekipy z Gdyni. Tuż przed przerwą na 2:1 dla przeciwników strzelił Więzik. W 51 min. było już 3:1 po trafieniu Kowalskiego, cztery minuty później złapaliśmy kontakt, kolejny rzut karny i kolejna bramka dla biało-niebieskich, tym razem egzekutorem był Moszyk. Ostatecznie wynik na 4:2 dla żółto-niebieskch ustalił Rojewski w 59 min. meczu.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Arka Gdynia 2:4 (1:2)

Górnik: Jaroszewski, Zawadzki, Wojtarowicz, Bartoš, Sawicki, Rytko, Wepa, Morawski, Szałas, Zinke, Duś oraz Fojna, Moszyk, D. Michalak, Łaski, Matuszak

Arka: Juszczyk, Wilczyński, Siebert, Łągiewka, Strzelecki, Kowalski, Kasperkiewicz, Kuklis, Radzewicz, Prochazka, Więzik oraz Krajanowski, Mazurkiewicz, Siebert, Płotka, Bułka, Budziński, Famulski, Arifovic, Rojewski